Kurumlar Geçici Vergi Beyannamesi

0 Yorum

Kurumlar Geçici Vergi Beyannamesi dört bölümden oluşmaktadır:

Genel Bilgiler

Matrah Bildirimi

Vergi Bildirimi

EklerGenel Bilgiler:

Beyannameye ait tanım bilgilerinin yer aldığı giriş bölümüdür.İdari bilgiler ile mükellefe ait bilgiler buradan girilir.

Okumaya Devam Et

Form Ba-Bs Destek Dokümanı

0 Yorum

Bilanço esasına göre defter tutan mükelleflerin mal ve hizmet alımları ile mal ve hizmet satışlarının 2005 yılı ve müteakip yıllarda bildirilmesinde uygulanacak usul ve esaslar ile bildirim hadleri hakkında 362 sıra no.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği yayımlanmıştır.

Bu kapsamda yayınlanan tebliğ ile sonrasında yayınlanan tebliğler kapsam...

Okumaya Devam Et

E-Beyannamelerin Toplu Gönderimi

0 Yorum

1 Ekim 2012 tarihinde kullanıma sunulan 2.15.00.00 sürümünü kapsayan LEM paketi olan kullanıcıların hazırlamış oldukları beyannameleri toplu olarak paketleyip gib.gov.tr sayfasına upload etmeleri sağlanmıştır.
İlk etapta gönderimi sağlanan beyannameler : Form Ba -Bs , Katma Değer Vergisi Beyannamesi,Katma Değer Vergisi Beyannamesi 2 ve Muhtasar B...

Okumaya Devam Et

Toplu Seçenek Güncelleme - Destek

0 Yorum

2.37.00.00 sürümünde üst menüde yer alan İzle menüsüne "Toplu Seçenek Güncelle" seçeneği eklenmiştir. Sistem yöneticisi yetkisindeki kullanıcılarda gelecek bu seçenek ile istenilen İzle\Seçeneklerdeki alanlardaki değişiklikler toplu olarak diğer kullanıcılara aktarılabilecektir.


...

Okumaya Devam Et

Ticari Sistem Üzerinden e-Fatura e-Arşiv Fatura Gönderme İşlemleri

0 Yorum

2.39.00.00 sürümünde, oluşturulan e-Fatura ve e-Arşiv faturalarının LogoConnect uygulamasına giriş yapmadan Ticari sistem üzerinden gönderilebilmesi için e-Devlet menüsü eklenmiştir.
e-Devlet menüsü sadece LogoConnect üzerinden yapılan e-fatura ve e-arşiv gönder işlemlerinin hızlıca uygul...

Okumaya Devam Et